PRZEGLĄDY

PRZEGLĄDY SPRZĘTU DO PRAC NA WYSOKOŚCI

prowadzimy przeglądy sprzętu do pracy na wysokości okresowe (co roczne lub częściej)


Z pracą na wysokości mamy do czynienia już wtedy, gdy stopy pracownika znajdują się na wysokości 1m nad poziomem podłoża.

Głównym zadaniem indywidualnego sprzętu chroniącego przed upadkiem z wysokości jest bezpieczne powstrzymanie spadającego, aż do jego całkowitego zatrzymania.

Jednak bezpieczeństwo użytkownika zależy od prawidłowego funkcjonowania każdego składnika sprzętu. Pomoże nam w tym zapoznanie się z instrukcją obsługi dołączoną do sprzętu, odpowiednia konserwacja oraz regularny przegląd każdego elementu.

W skład podstawowego sprzętu chroniącego wchodzą: szelki bezpieczeństwa, podzespół łącząco-amortyzujący, łączniki (zatrzaśniki lub karabińczyki) oraz odpowiedni punkt kotwiczenia znajdujący się nad nad użytkownikiem.

Każdy element ŚOI musi być wyposażony w kartę użytkowania, którą wypełnia się przed pierwszym użyciem. Powinny się w niej znaleźć takie informacje jak: nr seryjny, data produkcji, data zakupu, data wprowadzenia do użytku jak również wszystkie wpisy dotyczące przeglądów okresowych.

Przegląd okresowy sprzętu musi się odbyć minimum raz na 12 miesięcy od momentu pierwszego użycia i być przeprowadzony przez odpowiednio przeszkolone w tym celu osoby lub firmy. W przypadku ciężkich warunków w których sprzęt jest używany przegląd należy przeprowadzić co 6 lub co 3 miesiące.

Indywidualny sprzęt chroniący może być użytkowany maksymalnie przez 5 lat licząc od daty wprowadzenia do użytkowania. Po tym okresie powinien zostać wycofany z użytku lub poddany przeglądowi fabrycznemu wykonanemu przez producenta.

Wszystkie informacje dotyczące okresu użytkowania znajdują się w instrukcji z którą powinien zapoznać się każdy użytkownik sprzętu przed jego użyciem.Szczegółowe informacje można uzyskać także kontaktując się z z nami.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl